Rozšířená mapa golfových hřišť – o Slovensko

Martin Kubečka, autor návodu, jak si vytvořit mapu českých golfových hřišť, kde si můžete vyznačit ta svá odehraná, ve své činnosti neustává. Protože se cítí být rodem Čechoslovák, dotáhl tabulku, z níž čerpáme pro onu googlovskou mapovou aplikaci, k československé dokonalosti. Tabulku si může stáhnout zde. 

Pro ty, co o všudehrálské mapě slyší poprvé, tak nejlépe poslouží tato stránka, kde je vše popsáno, kde najdete i návodné video.

Golf na Slovensku nemá tak bohaté zastoupení jako v ČR, je tam 11 osmnáctijamkových rezortů (v Penati jsou dvě osmnácky, tedy na Slovensku je 12 osmnáctijamkových hřišť), z nichž 6 má název veskrze anglický. Také tam mají 15 devítijamkových hřišť, dohromady tedy 26 golfových rezortů.  Většina větších rezortů je – podobně jako u nás – v dosahu hlavního města. A tedy poměrně blízko slovenských západních hranic, tedy hranic s Českou republikou. Skalica, Penati či Bílé Euroúdolí u Malacek, ale i Hrubá Boša či Sedín, jsou vyloženě blízko. Ale krásný je i výlet na horská hřiště v Tálích (Nízké Tatry) či Tatranské Lomnici s výhledy na Tatry Vysoké. Tam už to je dál, ale východněji už řádná osmnáctijamková hřiště nenajdete. Ptáte-li se na mých TOP 5 osmnáctijamkových hřišť, tak tedy Penati (obě hřiště, každé jiné, tedy dvakrát), Tále, – oba rezorty bez výhrad. Dále Sedín (v období, kdy nejsou komáři), Hrubá Borša (za pár let by mohla být ještě lepší, vyzrálejší) a Černý Čáp v Tatranské Lomnici (kvůli těm výhledům).