Všudehrálů je sto třicet

Ano, v minulých dnech počet Všudehrálů překonal tuto hranici. S kolegou Haladou odhadujeme, kolika Všudehrálů můžeme dosáhnout, odhady se pohybovaly od 150 do dvou stovek, postupně se posouvají k té vyšší hranici. Od září, kdy se toho moc přes zimu nenahrálo, přibylo osm členů (z toho dva ze Slovenska), je pravda, že pohyb členské základny od dubna je větší. A to nám na golfových hřištích hlásí: chybí mi do všudehrálského limitu tři, čtyři, pět hřišť.

Ale nepřibývá jen členů s limitem, přibývá i držitelů zlatých odznaků za sto hřišť. Nejnověji jsou to Neoralovi z Teplic nad Metují. Když jsme se domlouvali na předání odznaku, pan Neoral mi psal: Díky tomu, co se děje na Nové Americe, jsme se rozhodli pro členství na Grosshofu v Broumově. V tu chvíli mě napadlo podívat se, jak vůbec jsou všudehrálové rozprostřeni po českých golfových klubech. Je jasné, že statistika je to velmi orientační, členské číslo federační kartičky nám slouží hlavně pro rozlišení jednotlivců se shodnými jmény, tak zachováváme čísla z doby vstupu do spolku, neaktualizujeme. Proto hovoříme o třech Všudehrálech z Nové Ameriky, přestože tam aktuálně nemusí být členem už žádný. To je ta relativita…

Takže 130 všudehrálů přichází z jednašedesáti českých klubů. Je znát, že Všudehrálům jde spíše o výhody než o domovské členství, proto je velké množství z klubů, které nemají vlastní hřiště. Největší počet – 21 – uvádí jako svou domácí adresu ČGK, šest Všudehrálů je z Beřovic, 5 za Mstětic. Dál následují zase dva „virtuálové“: 5 z BestGolf Blue Sky a 4 ze Stredalnaku. Po 4 se hlásí ještě k Botanice a pražskému Black Bridge. Po třech k Mariánským Lázním, Beskydskému GK, Malevilu, Hostivaři, Pyšelům, pražské Maríně a zmiňované Nové Americe. Třináct klubů má po dvou Všudehrálech a dalších 34 po jednom.

Věkový průměr se nám od září „překvapivě“ nesnížil: ze zářiových 50,7 je květnových 51,8. Jsme zkrátka o rok starší.

Co se týče navštívených hřišť, tak vítězí Mstětice, které mají stoprocentní zastoupení v osobních statistikách Všudehrálů.

Více než 125 Všudehrálů má zapsané Konopiště, Darovanský Dvůr, Karlštejn, Novou Ameriku, Benátky, Cihelny, Černý Most, Čertovo Břemeno, Dýšinu, Mariánské Lázně, Mnich, Poděbrady, Sokolov a Ypsilonku. Na druhé straně žebříčku mezi osmnáctkami a většími rezorty je logicky loni otevřený Kácov, rozšířená Česká Lípa, elitní Casa Serena a vzdálené Kravaře. Mezi devítkami si nejlépe stojí Hodkovičky, Líšnice, Štiřín, Terezín a Stará Boleslav s více než 120 účastmi. O sto méně účastí mají Búřov, Holešov, Komárno či Nebeská Rybná. Ale na úplném konci je – zase logicky – šestka v Přísece u Jihlavy, kterou mají zapsanou 4 Všudehrálové, kteří zde byli zřejmě ještě před podzimním znormováním a statistika jim zapsaný údaj překlopila z původních neznormovaných hřišť mimo struktury ČGF.

kr