Všudehrálský model v Rakousku

Od letoška si mohou rakouští golfoví všudehrálové, pardon allesspieleři, ale nejen oni, spočítat na jednom webu na kolika hřištích v zemi pod Alpami hráli. A web je pěkně srovná do žebříčku, podle počtu odehraných hřišť. A že jich v Rakousku je. Statistika uvádí 194 hřišť, z toho 111 osmnáctijamkových. Tedy téměř dvojnásobek hřišť v Česku. Každé statistické srovnání trochu kulhá, tentokrát v tom, že na Spielalles.at počítají všechna hřiště – i více v jednom areálu, někdy včetně akademií, což jsme na všudehrálech.cz neudělali. Takže by proti 194 nemělo vystupovat 105, ale něco málo přes 110. To jen malá odbočka. Úžasné je to, že na čele rakouského žebříčku je Wolfgang Ettlinger, který těch hřišť má – 194. Ani o chlup méně. Všechna. Tedy včetně oněch akademií.

SpielAlles.at je mladý server, letošní, takže zatím je zaregistrováno něco málo přes padesát hráčů. A nemají zde onu povinnou spodní hranici pro možnost „vstupu do klubu“, zaregistrovat se a být na žebříčku může každý, ať je odkudkoli, o čemž se přesvědčil i autor tohoto článku, když se se svými sedmi odehranými rakouskými hřišti zatím vešel do oné první padesátky. Ale lídr má oněch 194, následují spieleři s 187, 173, 166 hřišti.

Tedy je to výzva i pro české hráče-cestovatele, jak moc na ta rakouská hřiště pronikáme.  Zatím najdeme v žebříčku allespielerů pět českých vlaječek, s jednou výjimkou jsou to jména i z českého všudehrálského seznamu. Web není jen v němčině, ale i v angličtině a češtině. A jedna česká stopa navíc. A veliká. Web SpielAlles.at vymyslel a provozuje Antonín Grimm, zlatý všudehrál, obecně známý též z časopisu Hrajeme golf.

Na závěr omluva jazykovým puritánům. Spielleři a allesspieleři je podobný nesmyslný patvar jako pleyeři, jsem si toho vědom a v jiném textu už to nepoužiji.

kr