Tak nevím…, aneb Jak jsem skoro vypnul centrální mozek lidstva

Začalo to minulý týden. Poté co na internetových serverech proběhla zpráva o výročním Všudehrálském turnaji, začal pohyb na našich stránkách. Ze 183 vyskákal počet všudehrálů na 188. Ale…

Napřed to byl člověk, který si do křestního jména napsal příjmení a naopak. Stane se. Napsal své příjmení bez diakritiky. I to se stává, když pracujeme s mobilem. Ale také zapomněl ve své mailové adrese na onu koncovku, která bývá .cz nebo také .com nebo také úplně jiná. Protože měl za zavináčem gmail, usoudil jsem, že správně je .com a že je trochu zvláštní, zvlášť, když před zavináč si dal jako adresu centralnimozeklidstva.

No, dobrá máme různé mailové adresy, vystavil jsem na tuto adresu přístup do databáze a ve “zvacím” dopise, který dostávají všichni přihlášení všudehrálové, připojil doušku: “PS II. Dal jste do databáze nesprávnou mailovou adresu (bez .com). A vzhledem, že ten mail je – poněkud – neobvyklý, pls, ozvěte se mi, zda to není fejk. Pokud se do týdne neozvete, budeme vás muset z registrace, administrace a ze žebříčku vymazat. Děkuji za pochopení, kr”

O velikonocích – po pár bezproblémových registracích – nová záležitost. Přichází mail Ahoj Jirko, pls, pošli mi přístupové kódy na aktualizaci odehraných hřišť. Podepsán jh. Po 5 letech Všudehrálů to bylo poprvé, kdy byl někdo takhle nedočkavý.

Ok, podíval jsem se na dotyčného, 77 hřišť, pěkný výkon, ale pak mě trklo podezřelé ič v systému ČGF. Jelikož už – díky gdpr – není možné hráče běžně ztotožnit, podíval jsem se do registru příjmení v České republice a poté, co na mě vypadly výsledky, napsal jsem a poslal tento mail: “Milý Jardo Hrale, obvykle, když se někdo k nám registruje, posíláme mu do 48 hodin uvítací dopis s přístupovými údaji do naší, resp. jeho osobní části – naší databáze. Tedy pokud není něco divného, podezřelého.

Ty jsi uvedl jméno Jarda Hral, takové spojení jména a příjmení v registru občanů ČR neexistuje. Také evidenční číslo registrace ČGF 123456 budí už na první pohled podezření.

Všudehrálové mají svůj vztah postavený na důvěře, máme motto Lidé hrajte, ale nestavte svou slávu na lži. Takže – když se stydíš za svou pravou identitu, tak sorry jako, ani tě neuvítáme ve spolku, ani ti nepošleme přístupové kódy. Nejsme facebook, aby ses přihlásil jako Zelená Kočička, a potom tuto síť využíval či zneužíval.
Zkoušej to jinde a jinak, tvůj pseudonym bude při nejbližší příležitosti z žebříčku vymazán. “
Takže dal jsem pokyn do Malagy, odkud je v současnosti naše databáze obsluhována a Jarda Hral bude vymazán.
Centrální mozek lidstva se nakonec ozval, jem mu musíme dát ty údaje do pořádku.
Už jsem si říkal, CML s tak dlouhou dobou odezvy si opravdu zaslouží asi jen vypnutí, ale byly velikonoce, to dějí věci.
Stejně ale nevím, čím jsme si to po pěti letech zasloužili.
kr