Sezona má po finiši, přichází čas hodnocení

Ten život plyne strašně rychle, zvlášť s přibývajícím věkem. Najednou zase klesly teploty k nule, rána začínají být šedivá, to vás na hřiště nepustí, občas musíte hledat míček ve spadaném listí, posun času nutí začít hrát už kolem poledne.

Co máme letos za sebou? První všudehrálský turnaj, pár nových hřišť (sice jen devítek, ale příští rok bude líp – aspoň v jednom případě), počet všudehrálů přeskočil hranici 200, zlatých je více než 20 a stříbrných skoro šedesát (tedy včetně té zlaté dvacítky). A Klára Spilková si zase zahraje LPGA.

A co máme před sebou? Teď hlavně všudehrálské hodnocení golfových hřišť, uzávěrka je jako obvykle poslední listopadovou půlnoc. Poté – kolem Mikuláše – budou zveřejněny výsledky hodnocení. Letos opět platí, že minimální počet hodnocení pro relevanci statistik je 10 % všudehrálů, tedy aspoň 22 hodnotitelů. Tyto limity jsou aplikovány především pro nová hřiště – nebo ta malá, trochu stranou a tak nepříliš navštěvovaná. S přibývajícím množstvím všudehrálů se také stává zajímavější srovnání pro letos odehraná hřiště.

Takže, milí všudehrálové, máte před sebou dlouhé listopadové večery a tři a půl víkendu pro nová hodnocení či pro úpravu hodnocení starších.

A co nás čeká v delším horizontu, spojeném s dvěma dvojkami a dvěma nulami? Nejspíše další dvě nová hřiště – Vinoř a Dolní Dobrouč, Ouksy se otevřou v celé kráse, bude druhý ročník všudehrálského turnaje. Termín je jasný – pondělí 6. dubna 2020, místo dáme včas vědět. A pro podzimní hrátky se opět chystají říčkovské sjezdovky: jestliže je Velká Pardubická v neděli 11.10., tak extrém na Zakletém je v sobotu 10.10.

Jestliže sezona 2019 má po finiši, tak hezké vyklusání.