Seznam českých znormovaných hřišť má 109 položek

Tak nám 1. června otevřou Dolní Dobrouč. Osmnáctijamkové hřiště by mělo být do začátku prázdnin vyhrazeno pro místní členy, od července i pro širší golfovou veřejnost. Podle návštěvníků, kteří si hřiště prošli zatím bez holí, to vypadá na krásné, poměrně dlouhé a poměrně náročné hřiště – cituji čerstvě zlatého všudehrála Pavla Průchu. Tak brzy uvidíme i my ostatní, Dobrouč už máme ve všudehrálském seznamu, můžete si ji po odehrání připsat.

Na připisování také už čeká znormovaná letištní šestka u Havlíčkova Brodu. Stříbrný všudehrál Eda Zlaťák Zlatuška ji stručně popsal: Pěkné 6jamkové hřiště vedle místního letiště.

Od 1. srpna by měl být spuštěn plný provoz na 18 jamkách Prague Oaks v Nebřenicích na jih od Prahy. Zatím hřiště vypadá nádherně opečovávané. Uvidíme, co s ním udělá onen plný provoz. Ambice jsou ale veliké.

Jestliže Oaksy mají z loňska číslo 107 živého seznamu českych hřišť, 108 je HavlBrod a 109 Dobrouč. Čeká se tedy na 110.

Ale – jediné “zatím zdá se že zklamání” je 18 jamkové hřiště ve Vinoři na severovýchodním okraji Prahy. Chvíli to vypadá, že se vše blíží k cíli, chvíli zas, že to usnulo. Prostředky dosud vynaložené ale nejsou zanedbatelné. Tak se snad také dočkáme. I kdyby to mělo být napřesrok.