Říčkovský extrém v extrémně krásném podzimu

V předvečer před Velkou Pardubickou se již popáté konal říčkovský turnaj v extrémním golfu ve skiareálu na Zakletém. Borci a borkyně za úžasného podzimního počasí vyrazili po modré sjezdovce nahoru, kdy museli cestou zvládnout 10 jamek, po vyřízení náležitostí při vrcholovém občerstvení se vydali po černé sjezdovce dolů, kde je čekalo šest jamek. Následovala jedna na cvičné louce pro malé lyžaře a finální jamka na „padáku“ pod červenou sjezdovkou.

Tentokrát se turnaje účastnili čtyři všudehrálové, s průměrem odehraných hřišť přes 94.

Nejlepší z nich, Milan Švácha obsadil třetí místo, Adam Křikava potom čtvrté. V turnaji zvítězil Petr Mařík, který je i nadále držitelem rekordu v disciplině LONGEST NEAREST – k vlajce vzdálené 335 metrů s převýšením 125 m, umístil míček na vzdálenost 6,3 m. I letos jeho pokus, byť míčkem Lucie Hejdukové, skončil necelých deset metrů od vlajky.

Ženskou kategorii vyhrála Jana Jaehnke, která slíbila, že se vynasnaží si při nejbližší příležitosti dohrát ona tři hřiště, která jí zbývají k překonání všudehrálského limitu 60 hřišť. Výsledky jsou k nahlédnutí na stránkách Říčkovského double, pod který podzimní turnaj spadá.

Na závěr zkušenost autora tohoho článku: Po první zcela pokažené jamce jsem vyhlásil osobní limit, každá rána jedna houba. Po slezení do klubovny ve Skirestu se ukázalo, že oba limity se pohybují těsně pod stovkou, a to jsme houby sbírali jen každou pátou. Také jsem při několika ranách zůstal na fervejích sjezdovek, nikoli mezi stromy v okolí.