Říčkovské double pod záštitou Všudehrálů

Již třetí sezonu mají Všudehrálové svou záštitu nad Říčkovského double extrémního golfu Pustý-Zakletý. Letošní jarni Pustý byl rekordní. Ne sice účastí – letos 22 golfistů – poznamenanou poprvé ze zákona dlouhými velikonočními svátky (které tentokrát vyšly přesně na polovinu dubna, což je nejvhodnější termín pro pořádání turnaje na Pustém), ale pokořením rekordu hřiště. Hřiště, které je v posledních letech v prostorech více orientovaných na tzv. Novákův kopec a nabývá svou ustálenou podobu, tedy výkony jsou souměřitelné, dosud nejlépe obešel Petr Mařík v roce 2015, kdy zahrál 63 ran, což je dvě rány pod odhadní par hřiště. V roce 2016 zvítězil opět Petr Mařík s 66 ranami.

A letos? Nový rekord stanovil Martin Chaloupka z GC Grosshof Broumov, když zahrál 62 ran, dosud platný rekord – tedy 63 ran – vyrovnal ještě jeho bratr Jan. Dosavadní rekordman Petr Mařík skončil třetí se 64 ranami, v paru šel ještě Jiří Šourek – 65 ran. Poté následuje už s odstupem na děleném pátém místě sestava Jiřích se 72 ranami (Kryšpín, Mohr, Walter). Kompletní výsledky jsou zde

Ženy se letošního ročníku zúčastnily dvě. Zvítězila Lucie Hejduková před Lenkou Zemanovou. Omladina měla tři borce, vyhrál Tomasz Horský před bratrem Václavem a Kryštofem Hejdukem. Tomasz by v mužské kategorii obsadil dělené jedenácté místo.

Přírodní hřiště s jamkami od 80 do 360 metrů bylo – jako ostatně i v minulých ročnících – výborně připravené Martinem Hamáčkem, svou pořadatelskou úlohu jako obvykle zvládli Jehličkovi (Pepík tentokrát pro zranění absentoval ve hře), zázemí v Hotelu Říčky mělo svou standardně vysokou kvalitu.

Poznámka na závěr: napadla mě při velikonočním pondělku, kdy v Říčkách napadl sníh. Jakou jsme zase měli kliku na počasí. A věřme, že příště přijedou i borci ze vzdálenějších destinací, kteří se letos nedokázali odpoutat od rodin, které měly čtyři dny volna v kuse. Že přijede i více Všudehrálů – letos jen dva – zahrát si na přírodním hřišti bez greenů, kdy se dohrává do kruhu o průměr 1,5 m okolo jamkového praporu. A borci zde hrají svá birdie, pary, trénují krátkou hru z nepříznivých podmínek, zkouší i „trochu svého štěstí“ při chipování či pitchování, dohrávání okolo jamky, že jim míček neskončí pár centimetrů od dosahu kontrolní pásky.

Říčkovské double má i podzimní část, věřím, že se setkáme 7. října v Říčkách na Zakletém, lyžařském areálu, věřím, že dojde k překonání národního rekordu v disciplíně LONGEST-NEAREST, a nový rekordman se dostane pod pět metrů jednou ranou na jamku vzdálenou 350 metrů s převýšením 125 m.