Podzimní novinky a jarní turnaj

Sezona pomalu končí, ale život s golfem nikoli.

Za prvé: Všudehrálů už je 175. Více než sto hřišť v Česku má odehráno 19 golfistů, věřme, že se za podzimních a zimních večerů dostane i na doplňování statistik a že zlatí přibudou, stejně jako přibudou i ti stříbrní, kterých je nyní 45.

Za druhé: Nastává čas všudehrálského golfového hodnocení. Je třeba si vzpomenout, kde všude jsem letos hrál, a kde bych se rád ke svému dosavadnímu hodnocení vrátil. Kde se zlepšili, kde si pohoršili, nebo stačí, že jen zůstali stát, zatímco ostatní pokročili. Uzávěrka je klasicky o půlnoci z listopadu na prosinec, výsledky by měly být zpracovány okolo Mikuláše.

Za třetí a tím i za čtvrté. V říjnu to bylo pět let, kdy se poprvé setkalo duo Halada-Kryšpín, vzniklo z toho povídání pro server Na vzduchu.cz , kde poprvé zazněla myšlenka na vznik Všudehrálů, zazněl tam i princip všudehrálských odznaků, etc. Byl to začátek další diskuse, která vyústila ve vznik webové stránky, kterou máte právě otevřenou. To už bylo jaro, březen 2014. Trocha článků na golfových serverech, které uvítaly předsezonní zajímavost (ostatně podstatná část golfových novinářů se mezi Všudehrály zařadila) a na konci března nás bylo 16, na konci dubna 38, na konci května 45 a do roka a do dne stovka.

A tím jsme u toho za čtvrté: V pondělí 8. dubna pořádáme u příležitosti pátého výročí spolku první všudehrálský golfový turnaj. Bude to na hřišti Loreta v Pyšelích, symbolicky pátém hřišti aktuálního všudehrálského hodnocení. Start by měl být v 10 hod., forma startu bude záležet na počtu účastníků turnaje. Půjde zde o trochu toho golfu na samém začátku sezony, ale hlavně o setkání, seznámení se face to face (pro ty, co nepoužívají angličtinu Ksicht ke ksichtu). Takže, milí všudehrálové, těšíme se na Vás, začátkem března bude další turnajové bubnování, kdybyste se chtěli zapojit do organizace, jste vítáni. Koneckonců, záštitu nad turnajem by mělo projednat i prezídium České golfové federace. Jsme vlastně taková druhá výkladní skříň českého golfu. Na jedné straně – do ulice – Klára Spilková, na druhé straně – do dvora – Všudehrálové. Berte to, prosím, s rezervou. Tak hezký podzim.