Logika počítadla

V prvních reakcích na Všudehrálské počítání se objevila připomínka, že by bylo lepší, kdyby se hráči, který nedosáhl na kýženou šedesátku, uchovaly výsledky klikání, aby příště nemusel celý proces opakovat.

Na vysvětlenou si navoďme situaci: Když jste si orientačně spočítali hřiště a vyšlo Vám třeba 53, začal Vás lákat vstup do Všudehrálů.

Takže víte, že Vám zbývá 7 hřišť, naplánujete si to, zkombinujete, nějaké hřiště obejdete, ale dokážete si spočítat, kolik ještě zbývá, tak si je zřejmě nebudete chodit průběžně odklikávat, jestli se to náhodou nespočítá jinak. Půjdete si je hrdě odklikat, až když budete vědět, že máte 60. V tu chvíli máte splněný limit, a když se přihlásíte, už budete mít zvláštní péči. Dostanete přístup do hodnotící databáze, součástí bude i váš Profil, kde už budou zaznamenána hraná hřiště, ta by se Vám měla otevřít k hodnocení (asi nebudete hodnotit hřiště, kde jste nehráli) a zde si můžete doklikávat nově navštívená hřiště a sledovat jak stoupáte žebříčkem Všudehrálů.

Ta databáze se musí vyrobit, odzkoušet, makáme na tom, děláme to jako radost navíc k profesnímu a golfovému životu. Abychom udržovali databázi všem, kteří si jednou hřiště spočítali a měli to někde u nás pro všechny schované – to nejde. Nejsme ČGF, ani to neděláme na komerční bázi, nechceme se ani potýkat s ÚOOÚ kvůli sbírání osobních údajů. Taky bychom museli budovat složitější systémy ochrany, už teď – ještě než jsme oslovili s informací golfová média – napadl naši databázičku robot a přihlásil se jako džbrnprzkgsn, nebo tak nějak. A stal se členem, přestože měl odehráno 0 hřišť. Byl v tu chvíli chytřejší, pak jsme ho vytlačili do robotických rafů, či spíše autů.

Omlouváme se tedy za určité nepohodlí pro některé návštěvníky, počítadlo slouží především k rychlé orientaci.

kr