Kolik je vlastně v Česku hřišť – 103 nebo 99?

Při zakládání Všudehrálů jsem psal, že bernou mincí pro umístění hřiště na naše počítadlo je jeho uvedení v seznamu ČGF jako normované hřiště. Čili musí mít v posledním sloupci pod Norm. napsáno Ano.

Excelová tabulka pak umí všechna na ČGF evidovaná hřiště seřadit podle tohoto kritéria.

Jenže:

V tu chvíli se vám objeví 103 položek. Jasně, je tam ještě ostravské hřiště v Oderském parku, o němž jsme si řekli, že už to vlastně ani hřiště není, ostatně nemá ani stavební povolení. Takže 102.

Při podrobnější kontrole najdeme duplicitu u Holešova. Je zde nově uvedena devítka a na seznamu zůstal i původní Driving Holešov se šestijamkovým hřištěm. To je evidentně jen administrativní chyba, adresa totožná, minulý rok nám majitel hřiště ukazoval, jak jej chce rozšířit, což se mu evidentně letos povedlo. Takže 101.

S tímto stavem se dá pracovat, jsou tu ale dva otazníky. Jedním z nich je Trhový Štěpánov. Loni se zde boxovali s fotovoltaikou a bylo zavřeno, majitelé získali stavební povolení na hřiště, ale nedohodli se s klubem. Takže je zavřeno i letos. A jestli se nedohodnou do konce roku, hrozí, že zavřeno zůstane i nadále. Naděje ale žije. Takže sporná stovka, ale nechme sto jedničku.

A bod poslední je hřiště v Městě Albrechtice. Na serveru ČGF má napsáno hrdé Ano, ale když se bavíte s místními – tak vám překvapeně řeknou: Ale my to ještě znormované nemáme. Ještě jsme nezaplatili a oni by to měli zkontrolovat, co jsme upravili. Takže kolik? 103 nebo 99?

Mimochodem, hřišťátko v Městě Albrechtice u polských hranic je fajn volnočasový prostor. Určitě stálo nějaké peníze vybudovat odpaliště uprostřed vody, je to zajímavý nápad, ale když se kříží jednička s pětkou, trojka s šestkou, notabene dvojka a trojka jdou proti sobě na totožné ferveji, není to zrovna turnajové hřiště. Spíše to připomíná golfovou arénu – jak nazval Silvestr Mikuláštík, majitel Búřova a Komárna, nově otevřený golfový prostor ve Vsetíně na bývalém stadionu. Dává tomu i novou obchodní dimenzi. Nekupujete si fee na obejití hřiště. Pronajímáte si Arénu na hodinu či dvě. A flajt si to obejde a obehraje podle své libosti. Nebezpeční křížení pak nehrozí, což Město Albrechtice – a pokud si dobře pamatuji i třeba Srbsko – zrovna dvakrát nemají.

kr