HIC SUNT LEONES už není

Přišel nám mail: Dobrý den, tak jsem si zahrál Komárno. Trošku se chlubím, neb i když jsem netrefil skoro žádnou fervej, zachránil jsem se téměř neuvěřitelně. Čip in z písku do berdy na 14. j., a hned „skoroeagle“ na 15. Hřiště je hodně syrové a číslo je polepšené stavěním, protože je všude samý drn. Grýny tvrdé, nezaložené, hodně zapískované. Ale přijedu znovu, až trošku zaprší a vyroste víc trávy. Jaroslav Uhlíř.

Tento mail má zásadní význam: Všudehrálové nemají bílá místa na golfové mapě českých normovaných hřišť.

Pan Uhlíř z Olomouce zahrál na šestce se skladbou jamek 4, 4,,4, 5, 3, 4, krásných 73 ran, jak popsal hřiště, je ještě hodně mladé, ale podle toho jak jsou Mikuláštíkové akční a pracovití, jistě se to bude jen lepšit. Asi by se měla zlepšit i navigace v obci, byť hřiště začíná ani ne 100 m od náměstí.

Máme jako Všudehrálové 12 hřišť, kde jsme byli všichni, na Komárně a Grosshofu máme jen jeden zářez. To je škoda, Grosshof u Broumova je krásná šestka, s pohodovým zázemím, nádhernými a rychlými greeny a úžasnými výhledy na Krkonoše, Orlické hory a na Broumovské vrchy na pozadí broumovské dominanty – klášterního kostela. Vždy zezadu, z obecně neznámého úhlu. Na vyvýšeném odpališti tříparové jamky číslo 4 stojíte u kapličky a kocháte se.

Grosshof je hřiště, které je druhé nejbližší hranici s Polskem (po Šilheřovicích, kde na osmičce odpalujete skoro z ciziny – až pak je Harrachov a Grabštejn) a to je jeho minus, je to šíleně daleko a těžko to s něčím zkombinujete. Snad jedině: Kdybyste se nevraceli do Náchoda přes Poličku a Hronov, ale přes Polsko, tak ve Szcytně narazíte na příjemnou devítečku a bezvadné lidi, kteří často jezdí k nám hrát golf na dosud neznormované hřišťátko v Nebeské Rybné. Ostatně mají přeshraniční spolupráci podporovanou EU.

kr