Dobrouč brány otevírá

Z hlediska nových golfových hřišť je to zatím událost sezony. V Dolní Dobrouči – mezi Ústí nad Orlicí a Letohradem – otevřela rodina Kolářů osmnáctijamkové hřiště.

Petr Kolář předal před pár lety svou úspěšnou firmu USSPA (hlavním artiklem jsou vířivky) dceři Kateřině. A vrhl se na budování golfového hřiště. Tchýně – babička Eliška – ze zavedené Dobroučské rodiny – dodala podstatnou část pozemků. Druhá dcera – Petra – se stává manažerkou hřiště. Petrova manželka Hana se stará, aby vše vztahově fungovalo. Petr si dělá radost a dělá si greenkeepera. Rodinné hřiště.

Rodný kraj dodal překrásnou podorlickohorskou krajinu, plnou kopečků, roklinek, ač to ve výsledku vůbec nevypadá, při budování hřiště bylo přemístěno 150 tisíc kubíků zeminy. A vedle ruky golfového architekta Jakuba Červenky (snad jediný mimo rodinu) je znát i zkušenost Petra Koláře při vedení vody. Krajina jako vířivka.

Hřiště má ambici být sportovní, s důrazem na herní strategii. Zasazeno mezi vzrostlé stromy a obklopeno bohatým travním porostem. (Více…)

Rozjezd je provázen nepřízní počasí letošního roku. Dubnové mrazíky odložily otevření z května na červen. Primárně pro členy klubu. Červnové lijavce (nedaleká Kněžna zpustošila sousední okresní město Rychnov) zase zrušily otvírací turnaj. Od července by už měla být otevřená náruč v Dobrouči naplno. A když řeknete, že jste všudehrál…

Ceny jsou předběžně plánované v pondělí a úterý 800, středa a čtvrtek 900, pátek a sobota 1200. Vše v korunách. Neděle by měla být přednostně vyhrazena členům klubu a jejich hostům.