Zvyšování stropu – hledá se aktivní pamětník

Když jsme zakládali Všudehrály, snili jsme o dosažení mety sta znormovaných hřišť v České republice.

V loňském roce došla naplnění, tahali jsme se s pány Laboutkou a Vojtíškem o prvenství v překonání stovky. Nakonec ještě přibylo pár hřišť a na jaře jsme řešili, kolik jich vlastně v ČR je. Možná i pod všudehrálskými impulzy udělala golfová federace pořádek ve svých análech a vyřadila hřiště, která byla uzavřená, zrušená. Takže jsme měli přes sezonu 102 otevřená znormovaná hřiště.

My, jako Všudehrálové, jsme řešili praktický dopad – jak se stavět ke znormovaným hřištím, která ze statistik vypadla. Shodli jsme se, že by měla v našich počtech zůstat – hráč přeci nemůže za to, že některé hřiště bylo zrušeno – a proč bychom mu my měli snižovat počet odehraných, když na nich hrál. Proto vznikla zvláštní kategorie Zaniklých hřišť, které se do celkového součtu počítají. Proto je absolutním číslem, kterého by teoreticky mohl všudehrál dosáhnout, číslo 106.

Současný lídr naší tabulky má odehráno 105 hřišť – 103 aktuální a dvě zaniklá – a ví, že lepší už nebude – znormované hřiště v ostravském Oderském parku už si zahrát nemůže.

Takže: hledá se aktivní pamětník, který by mohl na absolutní piedestál vyskočit. Třeba existuje.

Ptáte se, proč tam nemáme v zaniklých třeba hřiště v Klánovicích? Aby mohla být absolutní laťka ještě výše? Nejsem si jist, zda lze u tohoto hřiště uplatnit dnešní kategorii „znormované“, ale třeba to bude dílčí téma pro kolegu Haladu do jeho disertační práce o golfu. Potom je to jen otázka zadání pro programátora – stejně bude naši tabulku vylepšovat, aby bylo vidět, kolik je v celkovém součtu hřišť aktivních, zaniklých a také – pro zajímavost – těch „mimo struktury“.