Zpráva o stavu Všudehrálů 3/2015

Ke konci března 2015 mají Všudehrálové 79 členů, od poslední Zprávy o stavu v listopadu tak přibylo devět hráčů. Potěšitelná je prestiž nových členů: Přibyl bývalý prezident golfové federace, přibyl i bývalý šéf šachové federace, zvyšuje se zastoupení prezídií golfových klubů.

V současné chvíli máme tři zlaté stovkaře, nad 80 hřišť a tím i nárok na stříbrný odznak má další desítka hráčů – z toho jedna žena, bronzových členů máme 66 – z toho 8 žen.

Gró členů je ve věku mezi čtyřicítkou a šedesátkou, pod 30 mají dva členové, pod 40 pět. Na druhé straně jsou tři hráči starší 70 let a 14 šedesátníků.

Jednociferný handicap dosáhlo 10 členů, dalších 36 má hcp nižší 20, jen 4 hráči zatím nepřekonali 30.

Všichni Všudehrálové uvádějí, že hráli na Konopišti, Darovanském dvoře a v Poděbradech. Více než 75 z nás má na svém seznamu tato hřiště: Čeladná, Karlštejn, Nová Amerika, Benátky, Beřovice, Cihelny, Černý Most, Čertovo Břemeno, Dýšina, Karlovy Vary, Kunětická Hora, Mariánské Lázně, Mladá Boleslav, Mnich, Mstětice, Sokolov, Telč, Ypsilon. Na nejnižších příčkách mezi osmnáctijamkovými hřišti jsou Kravaře (45) a Casa Serena (36).

Na všech osmnáctijamkových hřištích (včetně rezortů s více jamkami – celkem je to 49 hřišť) hrálo 9 všudehrálů, více než 40 má dalších 58 golfistů.

U devítijamkových hřišť jsou statistiky slabší: Nad 70 hráčů má odehráno Hodkovičky, Hostivař, Terezín, Líšnici, Motol, Starou Boleslav a Štiřín, nad 60 Bechyni, Botaniku, Ještěd, Novou Bystřici a Podbořánky. Ani ne 20 všudehrálů uvádí Búřov, Srbsko, Těšetice, Holešov a Grosshof. Na konci žebříčku jsou nová hřiště Česká Lípa a Nebeská Rybná. Nad 40 devítek má na svém seznamu 10 hráčů, stejný počet jich má nad 30.

Ze šestijamkových hřišť má nevíc Předboj 28, Krásný Dvůr 14, Komárno 8 a Kšírovka jako nové hřiště na své Všudehrály teprve čeká. Tři šestky uvádějí na svém seznamu 4 hráči, 47 všudehrálů se k žádné šestce nepřihlásilo.