Všudehrálové vstoupili do třetí sezony

Ano, Všudehrálové vstupují do třetí sezony. Od vyhlášení Spolku uběhly dva roky a pár týdnů. Dnes je všudehrálů 97, stále se ozývají golfisté, že by se rádi přihlásili. Odpovědí bývá, že je třeba splnit základní kvalifikační předpoklad: hrát na alespoň 60 znormovaných hřištích v České republice.

Jak již bylo řečeno, více než šedesát hřišť má odehráno a na bronzový odznak má nárok 97 golfistů. Šest je držitelů zlatého Fučikova golfového odznaku za 100 hřišť, dalších 11 stříbrného za 80. Těsně pod touto hranicí se nyní pohybují 4 všudehrálové, pánové Jurča (79), Žamboch, Smrt a Tesař (78). Bude zajímavé sledovat, kdo z nich překoná tuto metu jako první. Všudehrálský průměr odehraných hřišť je 70,97.

Nejčetněji navštěvovanými hřišti jsou Poděbrady a Konopiště, na obou hráli všichni Všudehrálové. Více než 95 procent Všudehrálů hrálo na Nové Americe, Darovanském  Dvoře, Karlštejně, Benátkách, Černém Mostě, Čertově Břemeni, Dýšině, Cihelnách, Kunětické Hoře, Mariánských Lázních, Mnichu, Mstěticích, Sokolově a Ypsilonce. Z devítek má více než 90 procent Všudehrálů odehrány Hodkovičky, Líšnici a Starou Boleslav.

Ještě ke dvěma diskutovaným tématům: Přišly dotazy: Česká golfová federace eviduje o hřiště víc než Všudehrálové, jak je to možné? Jedná se o Rotschild Golf Academy, tato akademie je uprostřed areálu hřiště v Šilheřovicích, proto zde platí princip „Hrál jsem tam“, podobně jako na všechna hřiště na Konopišti, Čeladné, podobně budeme přistupovat i k Akademii Soudný v Benátkách, u níž se znormování chystá.

Letos se podle dostupných informací také chystá ještě rozšíření hřiště v Pihelu u České Lípy na 18 jamek a hlavně otevření hřiště v Kácově, které si říká Panorama, zatím otevřelo jen webové stránky, podle obrázků je na co se těšit. Ještě jeden odkaz: Dan Eberman – známý jako promotér Kámoš cupu – zveřejnil na Přátelích golfu srovnání, kolik stojí sobotní hra na českých golfových hřištích, je to zajímavý pohled. Ceny si stojí od dvou stovek až ke třem tisícům.

Poslední téma: Na slavnostním večeru golfové federace jsem se bavil s prezidentem Zdeňkem Kodejšem, vyprávěl jsem mu o Všudehrálech, došlo i na to kolik českých hřišť má on. Přiznal, že si to počítal, že náš limit lehce překročil. – Tak proč se nepřihlásíte? Máme tam víc prezidentů. – Odpověď byla trochu vyhýbavá, také přišel za ním další diskutér, ale v té odpovědí jsem cítil, že to překročení limitu je opravdu lehké, že se tím až tak nechce chlubit, když je ten prezident všech golfistů, všech klubů. Dával jsem historku k lepšímu mezi všudehrály a padla tam zásadní myšlenka, jestli by všudehrálský kvalifikační limit neměl být i kvalifikačním limitem pro vstup do federačních funkcí, když už jsou to představitelé všech golfistů a všech hřisť.

Zvlášť, když všudehrálové jsou po těch dvou celých sezonách existence vlastně institucí, jejichž hodnocení golfových hřišť je citováno společně (For golf) se světovou institucí Top 100 courses a zpracovateli dat ČGF z golfparady.cz.

Tož Lidé hrajte, ale nestavte svou slávu na lži.

kr