Tak nám znormovali Příseku

Tak nám znormovali Příseku, hřišťátko u Jihlavy. Na jednu stranu by to bylo dobře, v oblasti Vysočiny je mapa golfových hřišť dost řídká. Na druhou stranu je tu pár nejasností. Příseka, resp. Jihlava už je na seznamu Kde hrát na serveru ČGF jako znormovaná šestka, ale podle webu golf-jihlava.cz tam o tom ještě asi nevědí. Každopádně o znormování ani zmínka, dokonce není zde ani zmínka o šestijamkovém hřišti, ale tříjamkové akademii. Co to znamená pro všudehrálské počítání? Zatím asi nic, zkušenost velí počkat. Poté co jsme se – my hltači nových hřišť – předloni rozjeli do Města Albrechtice, místní hřišťátko se tehdy také objevilo mezi znormovanými, tam na nás místní koukali s překvapením: My že jsme znormovaní? a po pár týdnech jsme museli všudehrálské statistiky předělávat, protože se v rubrice Norm. objevilo NE.

Proto počkáme, jak se to vyvrbí. Každopádně Příseka je pro všudehrály evidovaná mezi hřišti mimo struktury ČGF, takže pokud pojedete okolo a budete mít chvilku času, tak si tam zahrajte a hřiště si u nás odklikněte. V okamžiku, kdy se znormování potvrdí  – a bude se opravdu jednat aspoň o ŠEST jamek, systém překlopí toto hřiště mezi „počítaná znormovaná“ a vám se už – podle pravidla Hrál jsem tam – připočítá do celkového součtu. Stejně tak je to nastavené i u zmíněného Města Albrechtice.

Ještě jeden detail, týkající se znormované Rotschildovy akademie v Šilheřovicích. Sice ji server ČGF počítá extra, ale pro nás je to stejné jako znormovaný Dýmač vedle Soudného v Benátkách, či znormovaná akademie na Konopišti. Je to uprostřed areálu. Platí Byl jsem tam a to stačí, nemusím mít nutně odehrány všechny jamky v areálu. Výjimku v pravidle je Nová Bystřice vedle Mnichu. Když tam člověk přijel před lety, měla vlastní kasu, vlastní minizázemí. A byla přes ulici. Proto ji máme extra