Stav Všudehrálů v polovině července 2015

Celkový počet Všudehrálů je 85, z toho je 5 zlatých se 100 a více hřišti, 10 stříbrných s 80 až 100 hřišti a 70 bronzových. Mezi nimi je 5 golfistů, kteří jsou těsně pod hranou stříbrného odznaku.

K 15. 7. je jediný Všudehrál, který má obehrána všechna v současnosti otevřená česká hřiště – je jich 102, někomu z dalších lídrů tabulky chybí Česká Lípa, někomu brněnská Kšírovka, případně Nebeská Rybná, tedy hlavně letos nová hřiště.

Vedení v tabulce se ujal Pavel Kaša, má odehráno 104 hřišť, všechna otevřená – tedy 102 a Oderský park a Trhový Štěpánov, která už se hrát nedají. Na druhém místě je Aleš Laboutka, který ke 101 otevřeným přidává Lipno a Trhový Štěpánov. Má před sebou jako výzvu Českou Lípu. Kryšpínovi na 3. místě zbývá doplnit Kšírovku a díky tomu, že může ze zavřených přidat jen Trhový Štěpánov, na lídra stejně nedosáhne. Golfisté s větší historií mají výhodu.

Herní kvalita Všudehrálů je nadále vysoká, 20 uvádí jednociferný hendikep, celkem 53 má hcp pod 18 a jen 7 hráčů uvádí hcp nad 27. Mezi Všudehrály je jen 8 žen, spíše to přikládáme vztahu žen ke statistikám než reálné situaci. Věkově je mezi Všudehrály 20 šedesátníků a starších, 8 ještě nedosáhlo třicítky. Nejsilnější zastoupení mají čtyřicátníci (mezi 40 a 50), těch je 37.

Jak jsou na tom jednotlivá hřiště, jednotlivé areály?

Všichni Všudehrálové mají ve svých statistikách Konopiště a Poděbrady, v závěsu (chybí jednomu) jsou Darovanský dvůr, Nová Amerika, Cihelny a Dýšina, Kunětická Hora, Mnich a Mstětice, přes 80 všudehrálů navštívilo i Karlštejn, Čeladnou, Benátky na Jizerou, Černý Most, Aleninu Lhotu, Karlovy Vary – Olšová Vrata, Mariánské Lázně, Mladou Boleslav, Sokolov a Telč. Nejméně Všudehrálů má z osmnáctijamkových hřišť a větších rezortů ve svých statistikách běžně nepřístupnou Casu Serenu (38), necelá padesátka byla v Kravařích. Pod 70 všudehrálů hrálo ještě na teplické Barboře, v Českém Krumlově, Kynžvartu, pyšelské Loretě, Molitorově, Myštěvsi a Olomouci. Překvapivé je to u Barbory, která se z nevycválané devítky proměnila v osmnáctku, která si prošla pubertálními časy a dospěla v půvabné, zajímavé a kvalitní hřiště. U ostatních zřejmě hraje svou negativní úlohu poloha či relativní krátká historie hřiště.

Z devítek mají nejvíce zastoupení Hodkovičky, Stará Boleslav, dále Motol, nad 75 Všudehrálů bylo ještě na Kotlině u Terezína, Líšnici, Štiřínu, významné zastoupení mají ještě Bechyně, Hostivař a Podbořánky. Na chvostu s méně než deseti procenty všudehrálů jsou nová hřiště v České Lípě a Nebeské Rybné, těsně nad touto hranicí jsou hřiště v Holešově, Těšeticích, Srbsku a Búřově.

Podle dostupných informací si přidávají do statistik hřiště ti vlčáci, kteří jsou na hraně postupu na stříbrný či zlatý stupínek, ti ostatní se chystají udělat změny najednou, až na konci sezony. Věříme v překvapení, zároveň věříme, že se s koncem sezony budeme pohybovat okolo stovky Všudehrálů.

/kr