Princip Hrál jsem tam a další změny v počtu hřišť

Je polovina prosince a na serveru ČGF, jejž jsme označili za relevantní zdroj pro počítání hřišť, se objevují nově znormované areály. Vedle již zmíněných České Lípy (nová – zatím – devítka) a Grosshofu (přenormováno ze šestky na devítku) přibyly Nebeská Rybná (devítka) a brněnská Kšírovka (6 jamek). Kšírovka se sama nazývá akademií, Nebeská Rybná má jeden čtyřpar s doglegem, šest nepříliš dlouhých tříparů a dvě jamky, které jsou svou délkou zase spíše akademií, byť ubíhavé greeny jim dávají aspoň základní složitost tříparu.

Každopádně Město Albrechtice už v seznamu znormovaných hřišť není. Omlouváme se pětici všudehrálů, která na toto hřiště zavítala, že od nového roku jim ze statistiky vypadne a budou mít v součtu o jedno hřiště méně. Nicméně v archivu zůstane odehranost zachována a v případě, že hřiště v Městě Albrechtice bude znormováno, vrátí se zpět do naší databáze a těm co tam již hráli, bude opět připočítáno. Princip „Hrál jsem tam“ můžete uplatnit i u nově znormovaných hřišť. Je jasné, že těm, co hráli na Grosshofu se jejich účast počítá i nadále. Také ti, co ve zvědavosti hráli už na dalších třech přibyvších hřištích, si je s čistým svědomím mohou hned po novém roce odkliknout a přidat do statistik.

Server ČGF v současnosti eviduje 104 hřišť. Shodli jsme se, že hřiště v ostravském Oderském parku nebudeme počítat, z moci úřední přestalo být hřištěm. Zřejmě budeme muset ze statistik v průběhu roku vypustit i Trhový Štěpánov, který se ani v roce 2013 ani v roce 2014 pořádně neotevřel. Jestliže se ztráta jednoho bodu u Města Albrechtice týkala pětice hráčů, vyřazením Trhového Štěpánova by přišlo o bod 25 z nás.

Je to i námět pro další inovace, zda neudělat – nezapočítávanou – tabulkui i pro hru na již uzavřených hřištích nebo těch co nejsou znormována.

Hezké vánoce, milí všudehrálové