Podle čeho jsme stanovili hranici 60-80-100

Náš Fučíkův golfový odznak má tři úrovně: zlatý za 100 odehraných hřišť, stříbrný za 80 hřišť a bronzový za 60 hřišť. Bronzový odznak je také základní neboli minimální hranicí pro vstup do Spolku všudehrálů. Proč jsme stanovili právě tato kritéria, tyto počty?

Mohli jsme samozřejmě určit základní hladinu například 50 hřišť, což by byla polovina současného (rok 2014) počtu, který je sto areálů. Šedesátka se nám ale zdála příhodnější, protože už jde o relativně vysoké číslo, zároveň však ještě dosažitelné. A my nechceme být pouze spolkem pro nějakou úzkou, až privilegovanou skupinu hráčů. Důležitým faktorem je i skladba znormovaných hřišť: ze sta hřišť jich je polovina osmnáctijamkových, chtěli jsme však, aby člen Spolku navštěvoval také hřiště devítijamková, někdy neprávem opomíjená. Pokud navíc má mít člen Spolku možnost hodnotit česká hřiště (viz Všudehrálské hodnocení…), měl by poznat všechny typy i úrovně areálů.

Zlatý odznak coby metu nejvyšší za 100 odehraných jsme stanovili přísně, v daný moment je udělován za skutečně všechna hřiště, která v republice jsou. To je opravdu výzva! Ale jak půjde čas, přibudou další hřiště, bude to přece jen snazší… Ale když má mít někdo nejvyšší ocenění, musí být prostě nejaktivnější. Jsme sami velmi zvědaví, kolik takových hráčů se najde. Samozřejmě stojíme pouze o ty, kteří budou tabulku odehraných hřišť vyplňovat pravdivě.

Když byla stanovena meta základní (60) a také meta absolutní (100), bylo pak už snadné určit metu prostřední, tedy 80 hřišť coby limit pro stříbrný odznak.

Co uděláme ve chvíli, kdy počet znormovaných hřišť překročí třeba číslo 110? To v danou chvíli ještě nevíme, ale kritéria asi zvedneme. Zatím to však vypadá, že stavba golfových hřišť v České republice nepostupuje tak rychle jako v minulých letech, takže kritéria se nebudou v nejbližších letech měnit.

aha